Blog

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

[...]

Ez egy újabb kiemelkedő és példátlan összefogás. Ha a megelőző hetekben, hónapokban tippelni kellett volna, hogy a [...] fölszámolása mellett és a [...] mellett körülbelül milyen arányban foglalnak állást majd a magyar választópolgárok, akkor nagyon kevesen lettek volna, akik azt mondták volna, hogy 97 százalék egyirányban – mindegy, hogy melyik, bármelyik irányban – de 97 százaléknyian egyirányban fogják majd kifejezni a véleményüket és egyetértére fognak jutni egymással.

A kétharmados választási eredmény, az azt meghaladó önkormányzati választási eredmény, most a [...] egy nagyon fontos kérdésében egy 97 százalékos egyetértés – azt gondolom, hogy ezek mind-mind az összefogás, az együttműködés bíztató példái Magyarországon.

[...]

Én különösen annak fényében tartom nagyon nagy eredménynek ezt a 97 százalékot, hogy az elmúlt 20 év azért tele volt a magyarok számára csalódással. Az elmúlt 20 évben a magyaroknak nem a bizalma, hanem a bizalmatlansága növekedett meg – a közügyek iránt, az állam iránt, általában az ország jövője iránt. Egy ilyen hangulatban, amikor az ország millióinak az a személyes élménye, hogy rengeteg személyes áldozatot vállaltak 20 év alatt, és cserébe leginkább csalódást és keserűséget kaptak és kudarcokat kellett elviselniük, amelyek az ő fölfogásuk szerint – és asszem (sic!) nem tévednek – a legtöbb esetben nem az ő hibájukból következett be, ha egy ilyen helyzetben 97 százalékban bizalmat szavazni egy leendő vagy egy fönnálló [...] rendszernek, ez elég – hogy mondjam – pszichológiailag példátlannak tűnő és logikátlan fejlemény.

Talán... talán azt érdemes kiolvasnunk ebből – én legalábbis így magyarázom a fejleményeket, hogy az emberek vágynak arra, hogy bizalmat szavazhassanak a jövőnek... hogy bizalmat szavazhassanak a saját államuknak, és bizalmat szavazhassanak Magyarország jövőjének. Szerintem ez a 97 százalék erről szól.

[...]

Az a 3 százalék pont arra elengendő, hogy azt tudjuk mondani: no ugye, volt választási lehetőség [...]. Egy 100 százalék az nekem is gyanús lett volna, de így, hogy volt 3 százalék, és teljesen világos volt, hogy egyetlen ember sem maradt le a ... rendszerben való maradás lehetőségéről technikai okok miatt, innentől kezdve azt gondolom, hogy nyugodtan mondhatjuk, hogy a választás szabad volt.

(forrás)